O NAS


O FIRMIE

Pasja, kreatywność, wiedza, doświadczenie i zamiłowanie do historii sztuki to hasła, które definiują naszą pracę.

Firma Grupa Węcławowicz powstała w 2009 roku w Krakowie. Nasza praca skupia się na szeroko pojętej działalności architektonicznej i konserwatorskiej. Opracowujemy projekty architektoniczno-budowlane, wykonawcze, koncepcje architektoniczne związane z remontem, przebudową, rozbudową i zmianą sposobu użytkowania wszelkich obiektów, a przede wszystkim tych zabytkowych.

Przeprowadzamy specjalistyczne badania, które są pomocne w podejmowaniu decyzji w procesie adaptacji obiektów i zespołów zabytkowych. Wykonujemy badania architektoniczne, opinie i ekspertyzy mykologiczne, a także programy prac konserwatorskich.


Zespół

Grupa Węcławowicz to zespół doświadczonych architektów posiadających uprawnienia budowlane, historyków sztuki, a także utalentowanych
absolwentów Wydziałów Architektury,  posiadających niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania w obiektach zabytkowych, na czele którego stoi architekt Jacek Węcławowicz - założyciel i właściciel firmy. Wsparciem zespołu pod kątem konsultacji merytorycznej jest prof. zw. dr hab. inż. arch. Tomasz Węcławowicz.

JACEK

WŁAŚCICIEL/ ARCHITEKT
"Głowa Rodziny" Grupy Węcławowicz. Z wykształcenia architekt, rzeźbiarz. Specjalizuje się w projektach konserwatorsko-budowlanych, badaniach architektury zabytkowej. Strzelectwo to jego wielka pasja, dzięki czemu z powodzeniem realizuje prace remontowo-budowlane w obiektach strzeleckich. Może poszczycić się członkostwem w organizacjach takich jak: Stowarzyszenie Architektów RP, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Małopolska Okręgowa Izba Architektów - Zespół Rzeczoznawców oraz Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa. Współpracuje również z Sądem Okręgowym, a także Izbą Administracji Skarbowej w Krakowie. Pasja, poczucie misji i ogromne doświadczenie w zakresach interdyscyplinarnych sprawiają, że w świecie sztuki i architektury czuje się jak ryba w wodzie.

KINGA

KIEROWNIK DZIAŁU HISTORII SZTUKI
Absolwentka kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz kierunku Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W firmie odpowiedzialna jest za koordynowanie działu historii sztuki. Poza pracą jej największe pasje to: kulinaria, rośliny i świnki morskie.

JOANNA

HISTORYK SZTUKI
Absolwentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na kierunku Historia Sztuki. Po pracy odpoczywa przy dobrej książce lub filmie.

BARTOSZ

KIEROWNIK DZIAŁU ARCHITEKTÓW
Architekt, koordynator zespołu projektowego.

ŁUKASZ M.

ARCHITEKT
Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. W naszej firmie współtworzy zespół architektów. Interesuje się grafiką i modernizacją zabytków oraz sportem.

MAŁGORZATA

ARCHITEKT
Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Czas po pracy spędza aktywnie. Jej pasją są rolki, freeskate oraz sporty aerialowe.

KATARZYNA

ARCHITEKT
Ukończyła Politechnikę Wrocławską na wydziale Architektury ( I stopień ) oraz Politechnikę Krakowską na tym samym wydziale (studia II stopnia). Interesuje się kulinariami, turystyką górską oraz jazdą na rolkach.

ALICJA

ADMINISTRACJA BIURA
Ukończyła studia na kierunku Gospodarka Nieruchomości specjalizacja Wycena Nieruchomości na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Naukę kontynuuje w Krakowskich Szkołach Artystycznych - Szkoła Wnętrz i Przestrzeni, specjalizacja Projektowanie wnętrz. W firmie odpowiedzialna za organizację biura oraz wsparcie zespołu w bieżących zadaniach. Jej hobby to górskie wędrówki, scrapbooking. W wolnym czasie jeździ na łyżworolkach.